Lipoliza

Lipoliza

Jest to bezoperacyjna metoda medycyny estetycznej polegająca na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz.

Lipoliza nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki. Leczeniu mogą być poddane rejony twarzy (dolna powieka, podbródek), okolice brzucha, bioder, pośladków, ud jak również ramion i karku oraz okolice pleców.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu substancji czynnej w modelowane rejony ciała. Dokonuje się tego za pomocą specjalnego aplikatora z cieniutkimi igłami po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Wstrzykiwany preparat przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie wraz z lipoproteidami wstrzyknięta substancja jest transportowana do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Liczba zabiegów koniecznych do przeprowadzenia zależy od grubości tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego, pragniemy ja wyeliminować. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się na ogół powtarzać lipoterapię minimum dwa do czterech razy w odstępach nie dłuższych jak cztery do sześciu tygodni.

Wykonywane zabiegi